Добре дошъл в freedrift.net, тук ще намериш всичко за Live For Speed.
Приятна игра от екипа на freedrift.net
Добре дошъл в freedrift.net, тук ще намериш всичко за Live For Speed.
Приятна игра от екипа на freedrift.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
НачалоИндексПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Смазване на Волан .

Go down 
+5
Spirit
Daytona
star94
Johnsword
CeciiChaa
9 posters
АвторСъобщение
CeciiChaa
Редовен
Редовен
CeciiChaa


Брой мнения : 422

Смазване на Волан . Empty
ПисанеЗаглавие: Смазване на Волан .   Смазване на Волан . EmptyСъб 7 Сеп 2013 - 14:22

Искам да попитам кога да смазвам волана и дали да го нося в сервиза.Май не се изразих правилно...волана ми е ДФГТ имам го от 5 юни тази година, та въпроса ми е кога трябва да се смазва , има гаранция 2 г.
Върнете се в началото Go down
Johnsword
Професионалист
Професионалист
Johnsword


Брой мнения : 696

Смазване на Волан . Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Смазване на Волан .   Смазване на Волан . EmptyСъб 7 Сеп 2013 - 14:44

Това не го бях чувал да се смазва геймърски волан. Та той не изхвърля масло та да се сменява Laugh. Аз не разбирам от тези волани и не мога да ти помогна иначе имам 1 скапан за 50 кинта и си джиткам ETS ;d. Успех !
Върнете се в началото Go down
star94
Администратор
Администратор
star94


Брой мнения : 1157

Смазване на Волан . Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Смазване на Волан .   Смазване на Волан . EmptyСъб 7 Сеп 2013 - 15:49

И аз за пръв път чувам за такова нещо, но ако реално съществува и някой разбира нека да сподели.
И аз съм с Драйвинг Форс Джи Ти и ми е интересно да разбера ако се нуждае от такава поддръжка. Smile
Върнете се в началото Go down
http://www.freedrift.net
Daytona
Модератор
Модератор
Daytona


Брой мнения : 2179

Смазване на Волан . Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Смазване на Волан .   Смазване на Волан . EmptyСъб 7 Сеп 2013 - 17:34

Смазват се само педалите когато ги разглобите за да ги почиствате,като оберете мръсотията обирате и голяма част от греста или там какво е,та се мажат само те поне аз така знам.
Върнете се в началото Go down
CeciiChaa
Редовен
Редовен
CeciiChaa


Брой мнения : 422

Смазване на Волан . Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Смазване на Волан .   Смазване на Волан . EmptyСъб 7 Сеп 2013 - 17:50

При отварянето гаранцията няма ли да отпадне ?
Върнете се в началото Go down
Daytona
Модератор
Модератор
Daytona


Брой мнения : 2179

Смазване на Волан . Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Смазване на Волан .   Смазване на Волан . EmptyСъб 7 Сеп 2013 - 18:45

Ами не знам моя е без гаранция.
Върнете се в началото Go down
Spirit
Администратор
Администратор
Spirit


Брой мнения : 1792

Смазване на Волан . Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Смазване на Волан .   Смазване на Волан . EmptyСъб 7 Сеп 2013 - 22:08

Пада, ако го отвориш. Ако започне да скърца и има нужда да се смазва по-добре го занеси в магазина от който си го купил.
Върнете се в началото Go down
CeciiChaa
Редовен
Редовен
CeciiChaa


Брой мнения : 422

Смазване на Волан . Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Смазване на Волан .   Смазване на Волан . EmptyНед 8 Сеп 2013 - 10:28

Ами от началото първия ден като го карах на 50% сила и не знаех от къде да го намаля при завой от 35-50 градуса понякога издаваше някакъв странен звук като пииик пииик не мога да го напиша Laugh
Но иначе сега като го карам с 20-25% сила никакъв проблем.
Върнете се в началото Go down
star94
Администратор
Администратор
star94


Брой мнения : 1157

Смазване на Волан . Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Смазване на Волан .   Смазване на Волан . EmptyНед 8 Сеп 2013 - 12:56

Всички ДФГТ-та го издават тоя звук, това е защото има скапан форс фийд бак.
Върнете се в началото Go down
http://www.freedrift.net
Keyko
Нов потребител
Нов потребител
Keyko


Брой мнения : 60

Смазване на Волан . Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Смазване на Волан .   Смазване на Волан . EmptyНед 8 Сеп 2013 - 13:35

И моето момо издава такъв звук ама рядко.
Върнете се в началото Go down
CeciiChaa
Редовен
Редовен
CeciiChaa


Брой мнения : 422

Смазване на Волан . Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Смазване на Волан .   Смазване на Волан . EmptyНед 8 Сеп 2013 - 15:44

@star94 , на тебе когато караш в права посока случвало ли ти се е като местиш съвсем леко волана на ляво и на дясно да ти прескача центъра , не е нещо сериозно просто като малко подхлъзване ли , и аз не знам как да го кажа...
Върнете се в началото Go down
star94
Администратор
Администратор
star94


Брой мнения : 1157

Смазване на Волан . Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Смазване на Волан .   Смазване на Волан . EmptyНед 8 Сеп 2013 - 15:47

Можеби имаш предвид да отпуска форса ? Да правило ми го е, пак подчертавам на всички е така защото са с най - евтиния форс фийд бак който има. За радост имах щастието да играя на волан с перфектен форс фийд бак ии определено няма нищо общо.

П.П Под най - евтиния имам предвид от тези които вмомента се взимат за добрите - ДФГТ , г25/7 и други.
Не го сравнявам с по - стария му модел ДФП или с волани с по - ниско ниво от неговото.
Върнете се в началото Go down
http://www.freedrift.net
CeciiChaa
Редовен
Редовен
CeciiChaa


Брой мнения : 422

Смазване на Волан . Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Смазване на Волан .   Смазване на Волан . EmptyВто 10 Сеп 2013 - 10:30

@star94 , последен въпрос : при мен като завивам надясно си е обикновен звук , но като завивам наляво се чува едно тък-тък-тък-тък и така нататък докато не спра да завивам...не мога да го опиша с думи , но е някакво щракане все едно . При тебе така ли е ?
Върнете се в началото Go down
Striker
Модератор
Модератор
Striker


Брой мнения : 264

Смазване на Волан . Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Смазване на Волан .   Смазване на Волан . EmptyВто 10 Сеп 2013 - 10:39

Аз моя волан съм смазвал само веднъж имам го от 4 год  но в последно време пак почна да скърца докато го въртя  
А относно темата  пич трябва да смазваш  зъбчетата на колелцата  с Грес  ако нямаш  пробвай с Олио върши работа но за 10 мин пак започва, не е много трудо отваряш смазваш  затраваряш за 5 мин става само да имаш необходими инструменти моето  го отворих с една дълга отверка и шестограм волана ми е Logitech formula force ex   айде успех Смазване на Волан . 2025501799
Върнете се в началото Go down
Yasen
Модератор
Модератор
avatar


Брой мнения : 1947

Смазване на Волан . Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Смазване на Волан .   Смазване на Волан . EmptyВто 10 Сеп 2013 - 11:11

Една хубава храчка ша го опрай xD
Върнете се в началото Go down
M[]NSTER
Администратор
Администратор
M[]NSTER


Брой мнения : 989

Смазване на Волан . Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Смазване на Волан .   Смазване на Волан . EmptyВто 10 Сеп 2013 - 12:27

Момчета не правете глупости,разбирам , че като си купите нещо ново го пазите като очите си и не го ползвате толкова по предназначение от колкото да го чистите и смазвате , но тоя волан е просто да ти прави кефа , не се вманиачавай.
Какви са тези щракания и свирения които описвате,при мен няма такова нещо ,явно не сте го дресирали още ли не знам.
Ако ти отпуска форса по средата,ами не го мъчи в права линия , карай на арабски до следващия завой.
Моя съвет е да не правиш глупости,никакви смазки и разни магии.
Още по малко,че волана ти е на 3 месеца + -
Раздвижи го на малко форс,засилвай го да се разработи,не да го стягаш на 50 форс и да се чудиш защо чатка,въпреки,че и тогава не трябва да го прави.
Айде успех (:
Върнете се в началото Go down
star94
Администратор
Администратор
star94


Брой мнения : 1157

Смазване на Волан . Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Смазване на Волан .   Смазване на Волан . EmptyВто 10 Сеп 2013 - 12:45

Между другото Монстъра е прав. В началото когато още ми беше нов го правеше това с отпускането, сега нямам спомен от колко дълго време не ми го е правило, за щастие.
Колкото това за свиренето, аз знам че на всички ДФГТ-та е така защото просто им е такъв форса, звукът е все едно коте се мъчи.
Върнете се в началото Go down
http://www.freedrift.net
CeciiChaa
Редовен
Редовен
CeciiChaa


Брой мнения : 422

Смазване на Волан . Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Смазване на Волан .   Смазване на Волан . EmptyВто 10 Сеп 2013 - 16:03

Когато не е включен или ако е включен и съм в менюто на играта , само тогава ми прави тък-тък-тък като завивам наляво.Нито се усеща , нито нищо просто ме притеснява този звук :/
Но от вашите коментари разбрах , че няма за какво да се тревожа , а и не го карам много често ,защото настолния комп винаги е зает и може още да не се е раздвижил добре Smile
Върнете се в началото Go down
M[]NSTER
Администратор
Администратор
M[]NSTER


Брой мнения : 989

Смазване на Волан . Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Смазване на Волан .   Смазване на Волан . EmptyВто 10 Сеп 2013 - 23:24

[You must be registered and logged in to see this image.]
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Смазване на Волан . Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Смазване на Волан .   Смазване на Волан . Empty

Върнете се в началото Go down
 
Смазване на Волан .
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Волан
» Нов волан
» Волан за фз
» OMP Волан
» Волан

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
 :: Основен форум :: Свободна Зона-
Идете на: