Добре дошъл в freedrift.net, тук ще намериш всичко за Live For Speed.
Приятна игра от екипа на freedrift.net
Добре дошъл в freedrift.net, тук ще намериш всичко за Live For Speed.
Приятна игра от екипа на freedrift.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
НачалоИндексПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Въпроси/дискусия относно компютърни конфигурации

Go down 
+6
free_drift
Unlimited
Snoop
Role[X].
CeciiChaa
Spirit
10 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3  Next
АвторСъобщение
CeciiChaa
Редовен
Редовен
CeciiChaa


Брой мнения : 422

Въпроси/дискусия относно компютърни конфигурации - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпроси/дискусия относно компютърни конфигурации   Въпроси/дискусия относно компютърни конфигурации - Page 2 EmptyНед 30 Мар 2014 - 19:22

Благодаря за бързия , кратък и точен отговор Smile Вече всичко си е наред до месец да се надявам , че ще постна снимки когато ми дойде компа Smile
Поздрави Smile
Върнете се в началото Go down
CeciiChaa
Редовен
Редовен
CeciiChaa


Брой мнения : 422

Въпроси/дискусия относно компютърни конфигурации - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпроси/дискусия относно компютърни конфигурации   Въпроси/дискусия относно компютърни конфигурации - Page 2 EmptyЧет 1 Май 2014 - 23:10

Вече пиша от новия компютър !!
Процесор - I3-4330
Дъно - Asrock H81 Pro BTC
Видео - Gigabyte R9 270 2GB GDDR5 256bit
Кутия - не знам
Захранване - 750W
Диск - 1TB SG Barracudа
П.С Днес ми смениха захранването с 750W защото бяха го объркали с т'ва 450W . Ето малко снимки на компа Laugh
[You must be registered and logged in to see this image.]


Последната промяна е направена от CeciiChaa на Чет 25 Дек 2014 - 2:37; мнението е било променяно общо 3 пъти
Върнете се в началото Go down
Spirit
Администратор
Администратор
Spirit


Брой мнения : 1792

Въпроси/дискусия относно компютърни конфигурации - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпроси/дискусия относно компютърни конфигурации   Въпроси/дискусия относно компютърни конфигурации - Page 2 EmptyВто 23 Дек 2014 - 14:30

Подаръкът за коледа:  Banana Dance
[You must be registered and logged in to see this image.]
Мишка: SteelSeries Rival
Слушалки: SteelSeries Siberia v2
Пад: QcK+ eSport Champions
+Тениска и шапка на SteelSeries към пакета. Domokun
Върнете се в началото Go down
BaTNAsK0
Нов потребител
Нов потребител
BaTNAsK0


Брой мнения : 20

Въпроси/дискусия относно компютърни конфигурации - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпроси/дискусия относно компютърни конфигурации   Въпроси/дискусия относно компютърни конфигурации - Page 2 EmptyВто 23 Дек 2014 - 18:43

Ето и от мен нещо... Smile

Monitor: Samsung 21.5" SyncMaster P2250

Box: Cooler Master K280 500WMB: ASROCK B85 PRO 4

CPU: Intel Core i5 4440 3.10 Ghz

RAM: 8GB 1600 (2x4GB) A-DATA

Video Card: GIGABYTE WINDFORCE 3 NVIDIA GTX 760 2GB GDDR5

Power Supply: Cooler Master RS-500-PCAP-13

[You must be registered and logged in to see this link.] - хехе


  • Нарушено правило 5!Използването на [ b ] код е забранено! Прочети правилата! - by Yasen


Последната промяна е направена от BaTNAsK0 на Сря 24 Дек 2014 - 9:07; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Yasen
Модератор
Модератор
avatar


Брой мнения : 1947

Въпроси/дискусия относно компютърни конфигурации - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпроси/дискусия относно компютърни конфигурации   Въпроси/дискусия относно компютърни конфигурации - Page 2 EmptyСря 24 Дек 2014 - 7:31

BaTNAsK0 не пиши с код! Сиреч-цветни, удебелени букви и тн
Върнете се в началото Go down
Spirit
Администратор
Администратор
Spirit


Брой мнения : 1792

Въпроси/дискусия относно компютърни конфигурации - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпроси/дискусия относно компютърни конфигурации   Въпроси/дискусия относно компютърни конфигурации - Page 2 EmptyНед 1 Фев 2015 - 1:51

Ето че след 2 години работа, най-сетне дойде време да разглобя лаптопа за почистване. Отварянето беше доста лесно. Като цяло нямаше много прах вътре, единствено по вентилатора имаше малко(което се очакваше). Само го продухах, поизчистих дънната платка и го сглобих. Също, имаше една отлепена лайсна от лявата страна, под отвора за охлаждането, която залепих с лепило. Laugh
От 2 плочки рам(4GB DDR3-1600MHz + 2GB DDR3-1333MHz), сега е с 4GB DDR3-1600MHz + 4GB DDR3-1333MHz.
Отдолу на лаптопа, бях изгубил едното гумено краче, та намерих 2 крачета с подобна форма, леко ги позаформих колкото да са с формата на мястото в което трябва да застанат и ги лепнах с двойно лепящо тиксо.

P.S. Скоро евентуално и с SSD на компютъра.
Върнете се в началото Go down
minitek
Редовен
Редовен
minitek


Брой мнения : 414

Въпроси/дискусия относно компютърни конфигурации - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпроси/дискусия относно компютърни конфигурации   Въпроси/дискусия относно компютърни конфигурации - Page 2 EmptyНед 1 Фев 2015 - 2:14

Така и така си го отварял, би било добре да сложиш и малко термо паста. На Arctic Silver пастите са много добри. Свалят от 5 до 10 градуса в зависимост от натоварването.
Върнете се в началото Go down
Spirit
Администратор
Администратор
Spirit


Брой мнения : 1792

Въпроси/дискусия относно компютърни конфигурации - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпроси/дискусия относно компютърни конфигурации   Въпроси/дискусия относно компютърни конфигурации - Page 2 EmptyНед 1 Фев 2015 - 2:17

Оле, аз напълно забравих да спомена че смених и термо пастата. Laugh Изчистих старата паста и сложих нова - Arctic Cooling MX-4
Върнете се в началото Go down
Spirit
Администратор
Администратор
Spirit


Брой мнения : 1792

Въпроси/дискусия относно компютърни конфигурации - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпроси/дискусия относно компютърни конфигурации   Въпроси/дискусия относно компютърни конфигурации - Page 2 EmptyВто 24 Фев 2015 - 19:59

The new baby :3
[You must be registered and logged in to see this image.]

+ втори монитор: LG Flatron W1934S
Върнете се в началото Go down
BMW MPOWER
Начинаещ
Начинаещ
BMW MPOWER


Брой мнения : 150

Въпроси/дискусия относно компютърни конфигурации - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Компютърна конфигурация   Въпроси/дискусия относно компютърни конфигурации - Page 2 EmptyПет 25 Сеп 2015 - 21:27

Здравейте! Решил съм да си сглобя нов компютър. Бюджета ми е 1000лв. Аз съм избрал следните части Intel core i3 540 Dual core (3.06GHz, 4MB L3, 733MHz GPU, LGA1156), Nvidia GeForce 2GB Asus GTX750TI-OC-2GD5, PCI-E 3.0, DDR5, 128bit, HDMI, 2 броя Kingston HyperX Fury 4GB DDR3 1600MHz, Hard 1TB WD Caviar® Blue™, SATA 6Gb/s, 7200rpm (може да са заедно нали ?) и тяхната обща стойност е ~730лв. И така ми остават 270лв за дънна платка и захранване. Та причината за дето пускам тази тема е каква дънна платка и какво захранване бихте ми препоръчали за тези 270лв(ако може да не струват общо точно 270лв)? А без звукова карта мога ли да слушам музика например на слушалки или от тонколони ? Ако не може без звукова карта също и такава ако може да ми препоръчате.
Върнете се в началото Go down
Spirit
Администратор
Администратор
Spirit


Брой мнения : 1792

Въпроси/дискусия относно компютърни конфигурации - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпроси/дискусия относно компютърни конфигурации   Въпроси/дискусия относно компютърни конфигурации - Page 2 EmptyПет 25 Сеп 2015 - 23:51

Ето моето мнение. За процесора - това е доста стар процесор, не си заслужава изобщо. По-добре някоя нова i5-ца. За рам-та - не е нужно чак такова изцепване с HyperX. За игри и нормална работа и нормална рам памет би ти свършила идеална работа. Казвам ти го защото съм имал и нормална рам памет и по-висок клас, не усещам разлика. За звукова карта - има си вградена в дъната която си върши работа. Иначе ако за процесора си решил да бъде точно Socket 1156, по-добре си вземи някоя i5 или i7. Ако ли не - по-добре нова i5-ца както казах. За захранване - 500-550W биха свършили работа.
Понеже сега ми е малко късно вече, утре може да ти направя примерна конфигурация. Но все пак не очаквай огромни съвети от форума, все пак това е форум за симулатор. Има си форуми в които има доста по-разбиращи хора.
Ако имаш някъкви въпроси, пиши ми на скайп(има го в профила ми), с което мога ще помогна.
Върнете се в началото Go down
minitek
Редовен
Редовен
minitek


Брой мнения : 414

Въпроси/дискусия относно компютърни конфигурации - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпроси/дискусия относно компютърни конфигурации   Въпроси/дискусия относно компютърни конфигурации - Page 2 EmptyСъб 26 Сеп 2015 - 0:14

Ако решиш да overclock-ваш си търси захранване ~750W и нагоре. За нормална употреба, мисля че 550W са идеални. За процесора, рамта и звуковата вече ти обясниха. Хубаво смяташ, че са ти останали пари за захранване и дъно, обаче в каква кутия ще ги пъхаш тия карантии? Ако случайно са ти останали малко повечко пари ти препоръчвам да се ориентираш към Cooler Master.
Върнете се в началото Go down
BMW MPOWER
Начинаещ
Начинаещ
BMW MPOWER


Брой мнения : 150

Въпроси/дискусия относно компютърни конфигурации - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпроси/дискусия относно компютърни конфигурации   Въпроси/дискусия относно компютърни конфигурации - Page 2 EmptyСъб 26 Сеп 2015 - 0:49

Благодаря за бързите отговори. Spirit избрал съм I3 защото и бюджета ми е малък, иначе и аз искам I5, но ако останат достатъчно пари след като определя частите може би ще си взема I5... Относно захранването има ли разлика между Goldenfield PowerBOX ATX-550W и Spire Jewel, ActivePFC 550W освен в цената? Кутия имам от стария компютър, него и без това не го ползвам. Но ми предложете някакво дъно модел нещо слотове, че само то остана...
Върнете се в началото Go down
Spirit
Администратор
Администратор
Spirit


Брой мнения : 1792

Въпроси/дискусия относно компютърни конфигурации - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпроси/дискусия относно компютърни конфигурации   Въпроси/дискусия относно компютърни конфигурации - Page 2 EmptyСъб 26 Сеп 2015 - 0:52

Дъно доста трудно ще намериш за тоя процесор. Сокета му е стар и затова. Утре ще ти предложа конфигурация до 1000лв с по-нов процесор. Smile

П.П. @BMW MPOWER слях темите, защото тази тема все пак е затова. Smile
Върнете се в началото Go down
Role[X].
Напреднал
Напреднал
Role[X].


Брой мнения : 285

Въпроси/дискусия относно компютърни конфигурации - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпроси/дискусия относно компютърни конфигурации   Въпроси/дискусия относно компютърни конфигурации - Page 2 EmptyСъб 26 Сеп 2015 - 13:40

Според мен нещо такова ще ти свърши повече работа:

ASROCK H81M-DG4 /LGA1150
I3-4170 3.7GHZ/3MB/LGA1150/BOX
8GB DDR3 1600 KINGSTON
ASUS STRIX-GTX750TI-OC-2GD5
CM N200 BLACK /USB3 /NO PSU
1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX
PSU SEASONIC SSR-430ST /430W

Обща стойност - 948.16 лв. с ДДС

Всичко: Link

Останалите 50 лв може да ги вложиш във видео картата като примерно вземеш Sapphire R7 370 4gb или MSI GTX 950. Или ако решиш може да вложиш 100-тина лева в SSD като компютъра ти ще стане доста по-бърз.
Върнете се в началото Go down
BMW MPOWER
Начинаещ
Начинаещ
BMW MPOWER


Брой мнения : 150

Въпроси/дискусия относно компютърни конфигурации - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпроси/дискусия относно компютърни конфигурации   Въпроси/дискусия относно компютърни конфигурации - Page 2 EmptyСъб 26 Сеп 2015 - 14:35

Изключително много ти благодаря за тази конфигурация. Кутия мисля че ще мога да си ползвам тази от стария компютър. Очаквам конфигурация от Spirit както и мнение за конфигурацията предложена от Rolex!
Върнете се в началото Go down
Role[X].
Напреднал
Напреднал
Role[X].


Брой мнения : 285

Въпроси/дискусия относно компютърни конфигурации - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпроси/дискусия относно компютърни конфигурации   Въпроси/дискусия относно компютърни конфигурации - Page 2 EmptyСъб 26 Сеп 2015 - 14:43

Кажи каква е кутията ти, за да се знае дали дъното и кутията ще си паснат както и дали видео картата ще се събере.
Върнете се в началото Go down
Spirit
Администратор
Администратор
Spirit


Брой мнения : 1792

Въпроси/дискусия относно компютърни конфигурации - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпроси/дискусия относно компютърни конфигурации   Въпроси/дискусия относно компютърни конфигурации - Page 2 EmptyСъб 26 Сеп 2015 - 18:08

Хм, бях сигурен че ще събера i5 в тая машина, но уви не. Тогава трябва да се уреже малко видеото/рамта. На @Role[X]. предложението е доста добро наистина. Моето е доста близко:
[You must be registered and logged in to see this image.]

Рамта е 8гб (1х8ГБ за да можеш да добавиш по-натам ако искаш и повече, защото слотовете за рам памет на това дъно са само 2). Харда дали ще бъде WD Green или Blue, разлика няма да усетиш пък и цените им са еднакви Laugh.
А относно кутията ти, съмняваме това видео да е доста голямо че да не се събере. За захранване сложих 550W за да си имаш резерв, въпреки че ме съмнява дори и при Load да минеш 450W.
Сложих тоя процесор зарати кеш-а му - 4mb вместо 3mb при 4170.

Ако има нещо, питай.
Върнете се в началото Go down
BMW MPOWER
Начинаещ
Начинаещ
BMW MPOWER


Брой мнения : 150

Въпроси/дискусия относно компютърни конфигурации - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпроси/дискусия относно компютърни конфигурации   Въпроси/дискусия относно компютърни конфигурации - Page 2 EmptyСъб 26 Сеп 2015 - 19:11

Значи ще се нуждая и от нова кутия, защото днес говорих с един приятел и ми каза да си купя и нова кутия, защото старата може да не събере видео картата, а и няма охлаждане. Само да попитам всички кутии имат място къде да се свържат клавиатура и мишка с кръгли букси нали ? Spirit би ли ми предложил някое по евтино захранване и подходяща кутия ?
Върнете се в началото Go down
Spirit
Администратор
Администратор
Spirit


Брой мнения : 1792

Въпроси/дискусия относно компютърни конфигурации - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпроси/дискусия относно компютърни конфигурации   Въпроси/дискусия относно компютърни конфигурации - Page 2 EmptyСъб 26 Сеп 2015 - 19:30

Ами ето с кутия и малко по-малко захранване:
[You must be registered and logged in to see this image.]

Ето я и кутията:
[You must be registered and logged in to see this image.]

Като кутията изглежда добре пък и с нея идват 2 120мм вентилатора - отпред и отзад.
Върнете се в началото Go down
Role[X].
Напреднал
Напреднал
Role[X].


Брой мнения : 285

Въпроси/дискусия относно компютърни конфигурации - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпроси/дискусия относно компютърни конфигурации   Въпроси/дискусия относно компютърни конфигурации - Page 2 EmptyСъб 26 Сеп 2015 - 19:34

BMW MPOWER написа:
Значи ще се нуждая и от нова кутия, защото днес говорих с един приятел и ми каза да си купя и нова кутия, защото старата може да не събере видео картата, а и няма охлаждане. Само да попитам всички кутии имат място къде да се свържат клавиатура и мишка с кръгли букси нали ? Spirit би ли ми предложил някое по евтино захранване и подходяща кутия ?

Това с кръглите букси зависи от дънната платка. Почти всички нови клавиатури/мишки дори и да са някои за 5-10 лева са с USB.
Върнете се в началото Go down
Spirit
Администратор
Администратор
Spirit


Брой мнения : 1792

Въпроси/дискусия относно компютърни конфигурации - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпроси/дискусия относно компютърни конфигурации   Въпроси/дискусия относно компютърни конфигурации - Page 2 EmptyСъб 26 Сеп 2015 - 19:38

Дъното което съм сложил има PS/2 портове(кръглите портове за мишка и клавиатура). Smile
Върнете се в началото Go down
Role[X].
Напреднал
Напреднал
Role[X].


Брой мнения : 285

Въпроси/дискусия относно компютърни конфигурации - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпроси/дискусия относно компютърни конфигурации   Въпроси/дискусия относно компютърни конфигурации - Page 2 EmptyСъб 26 Сеп 2015 - 19:43

Въпроса също така е и за какви игри ще се ползва този компютър?
Върнете се в началото Go down
minitek
Редовен
Редовен
minitek


Брой мнения : 414

Въпроси/дискусия относно компютърни конфигурации - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпроси/дискусия относно компютърни конфигурации   Въпроси/дискусия относно компютърни конфигурации - Page 2 EmptyСъб 26 Сеп 2015 - 20:38

Няма да ти давам конкретна конфигурация, но мога да ти препоръчам сайт, където предлагат доста евтино компютри и компютърни компоненти. Моят си го взех от там преди 3-4 години и досега съм нямал никакви проблеми. Единствено видеото ми вече е старо, но все още подкарвам новите игри без проблеми на малко по-ниска графика. Ето и линк. А най-хубавото е че няма конкретни елементи, т.е. може да си избираш каква марка да сложиш без сравнителна промяна в цената. Примерно моя хард щеше да бъде Samsung, но им казах да ми сложат WD и го направиха без доплащане и т.н.
Върнете се в началото Go down
Spirit
Администратор
Администратор
Spirit


Брой мнения : 1792

Въпроси/дискусия относно компютърни конфигурации - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпроси/дискусия относно компютърни конфигурации   Въпроси/дискусия относно компютърни конфигурации - Page 2 EmptyСъб 26 Сеп 2015 - 20:50

От сега ти казвам - не купувай от eVarna. Абсолютно всички мнения за тоя магазин са отрицателни. Smile
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Въпроси/дискусия относно компютърни конфигурации - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпроси/дискусия относно компютърни конфигурации   Въпроси/дискусия относно компютърни конфигурации - Page 2 Empty

Върнете се в началото Go down
 
Въпроси/дискусия относно компютърни конфигурации
Върнете се в началото 
Страница 2 от 3Иди на страница : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Дискусия относно обществотони в LFS
» Нови конфигурации за отворените писти
» Новака с досадните си въпроси..
» Конкурс за снимки - Дискусии и въпроси
» Въпроси, проблеми & решения за новата версия на LFS - 0.6E

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
 :: Основен форум :: Свободна Зона-
Идете на: