Добре дошъл в freedrift.net, тук ще намериш всичко за Live For Speed.
Приятна игра от екипа на freedrift.net
Добре дошъл в freedrift.net, тук ще намериш всичко за Live For Speed.
Приятна игра от екипа на freedrift.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
НачалоИндексПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Какво мислите за този компютър ?

Go down 
+4
Snoop
Spirit
Role[X].
CeciiChaa
8 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3
АвторСъобщение
CeciiChaa
Редовен
Редовен
CeciiChaa


Брой мнения : 422

Какво мислите за този компютър ? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво мислите за този компютър ?   Какво мислите за този компютър ? - Page 3 EmptyСъб 8 Фев 2014 - 17:59

Съжалявам за двойния пост , това е конфигурацията  ЦЪК , която реших да взема . Какво мислите вие относно дънната платка ?
Памет - [You must be registered and logged in to see this link.]
Дъно - [You must be registered and logged in to see this link.]
Видео - [You must be registered and logged in to see this link.]
Хард - [You must be registered and logged in to see this link.]
Процесор - [You must be registered and logged in to see this link.]
Кутия - [You must be registered and logged in to see this link.]


Последната промяна е направена от CeciiChaa на Съб 8 Фев 2014 - 19:54; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Role[X].
Напреднал
Напреднал
Role[X].


Брой мнения : 285

Какво мислите за този компютър ? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво мислите за този компютър ?   Какво мислите за този компютър ? - Page 3 EmptyСъб 8 Фев 2014 - 19:42

Напиши я защото, когато вляза пише това:

Вашата поръчка
Кошницата ви е празна!
Върнете се в началото Go down
CeciiChaa
Редовен
Редовен
CeciiChaa


Брой мнения : 422

Какво мислите за този компютър ? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво мислите за този компютър ?   Какво мислите за този компютър ? - Page 3 EmptyНед 9 Фев 2014 - 15:57

Finally !
Процесор-ЦЪК
Дъно-ЦЪК
Рам памет-ЦЪК
Видео-ЦЪК
Хард диск-ЦЪК
Кутия-ЦЪК
Върнете се в началото Go down
CeciiChaa
Редовен
Редовен
CeciiChaa


Брой мнения : 422

Какво мислите за този компютър ? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво мислите за този компютър ?   Какво мислите за този компютър ? - Page 3 EmptyПон 24 Фев 2014 - 12:11

Извинете за двойния пост , но трябва да попитам нещо относно кутията . Кутията си има вграден вентилатор отпред ,нали ? Трябва ли да купувам още да сложа отзад , отсрани и отгоре ? Какви точно трябва да са вентилаторите и от ТОЗИ модел стават ли ? Ако да колко от тях трябва да взема и къде да ги разположа на ТАЗИ кутия ?
П.С По-нататък ще взема ТОВА охлаждане за процесора , ако можете да ме светнете как се закрепя ще е добре Smile
Върнете се в началото Go down
Spirit
Администратор
Администратор
Spirit


Брой мнения : 1792

Какво мислите за този компютър ? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво мислите за този компютър ?   Какво мислите за този компютър ? - Page 3 EmptyПон 24 Фев 2014 - 13:59

1. Не ти трябва ново охлаждане на процесора. Боксовото си върши страхотна работа. Освен ако няма да overclock-ваш(в което много се съмнявам да направиш).
2. То си пише кутията какви вентилатори й трябват:
-отстрани се слага 120 mm вентилатор
-отзад можеш да сложиш 80 / 90 / 120 mm вентилатор
-bottom 120 mm? това предполагам е отдолу(lol?)
-и си пише 1 x Front: 120 mm red LED - отпред си има 120мм вентилатор светещ червено..
Та да - за отзад, отстрани и отдолу/горе(ддз) трябва да купиш.


Последната промяна е направена от Spirit на Пон 24 Фев 2014 - 16:11; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Pionner
Професионалист
Професионалист
Pionner


Брой мнения : 888

Какво мислите за този компютър ? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво мислите за този компютър ?   Какво мислите за този компютър ? - Page 3 EmptyПон 24 Фев 2014 - 14:40

CeciiChaa написа:
Finally !
Процесор-ЦЪК
Дъно-ЦЪК
Рам памет-ЦЪК
Видео-ЦЪК
Хард диск-ЦЪК
Кутия-ЦЪК
Върнете се в началото Go down
CeciiChaa
Редовен
Редовен
CeciiChaa


Брой мнения : 422

Какво мислите за този компютър ? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво мислите за този компютър ?   Какво мислите за този компютър ? - Page 3 EmptyПон 24 Фев 2014 - 21:58

Хехе (относно клипа) Та за вентилаторите отзад ще сложа вентилатор , отстрани също , отдолу ще си е 600W захранване което ще си дойде с кутията (Надявам се , затова вие ще кажете) , но не знам как точно да ги разположа... той вентилатора отпред си вкарва въздух но другите за отпред и отстрани не знам как да ги сложа да изкарват или да вкарват? или единия да вкарва другия да вкарва?
П.С Относно процесора - няма да го овърклоквам.Няма и да взема друг охладител щом казваш Smile
Ще купувам от показания в предния мой пост LED 120mm вентилатор на CM
Върнете се в началото Go down
Role[X].
Напреднал
Напреднал
Role[X].


Брой мнения : 285

Какво мислите за този компютър ? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво мислите за този компютър ?   Какво мислите за този компютър ? - Page 3 EmptyПон 24 Фев 2014 - 22:05

Според мен оптималното решение е да сложиш на страничния капак, който да вкарва и отзад, който да изкарва.. Предвид това, че ще имаш доста вентилатори в кутията, а те стават общо 7 (ако смятам правилно), не мисля че ще имаш нужда от още. Ако пък все пак вентилатора на процесора започва да дига високи обороти и да шуми(дано се окажа лош пророк) просто ти трябва един охладител от 30 лева и всичко си заспива! Просто боксовите не АМД не са от най-читавите.
Върнете се в началото Go down
Spirit
Администратор
Администратор
Spirit


Брой мнения : 1792

Какво мислите за този компютър ? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво мислите за този компютър ?   Какво мислите за този компютър ? - Page 3 EmptyПон 24 Фев 2014 - 22:11

Отпред вкарва, сложи страничния да вкарва, задния да изкарва.
Не съм запознат много с на AMD процесорите и не им знам боксовите охладители, така че може и да те подведа, но мисля че все пак ще ти стигне. Както каза колегата ако вдигне температури, го смени. Не мисля че ще ти трябват повече от тези 3 вентилатора. Сега в моята кутия имам само 1 отпред 120мм който вкарва и отзад един 80мм който да изкарва и температурите са си добри.
Върнете се в началото Go down
Role[X].
Напреднал
Напреднал
Role[X].


Брой мнения : 285

Какво мислите за този компютър ? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво мислите за този компютър ?   Какво мислите за този компютър ? - Page 3 EmptyПон 24 Фев 2014 - 22:14

Ето това охлажда 4 ядрен процесор:
[You must be registered and logged in to see this image.]

Наистина охладителя не изглежда кой знае какъв, но е много смотан(от личен опит знам, защото имам Athlon X4 651k и загряваше до 81 градуса и вдигаше 6000 оборота вентилатора, но дано това не се случи при него и съм бил единствен случай)
А ето охладителя с който съм в момента за 30 лева:
[You must be registered and logged in to see this image.]
Върнете се в началото Go down
CeciiChaa
Редовен
Редовен
CeciiChaa


Брой мнения : 422

Какво мислите за този компютър ? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво мислите за този компютър ?   Какво мислите за този компютър ? - Page 3 EmptyПон 24 Фев 2014 - 23:20

Линк за поръчка , ако ми се наложи разбира се ? И благодаря за разполагането на вентилаторите Smile
Върнете се в началото Go down
alexmarev
Администратор
Администратор
alexmarev


Брой мнения : 370

Какво мислите за този компютър ? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво мислите за този компютър ?   Какво мислите за този компютър ? - Page 3 EmptyПон 24 Фев 2014 - 23:55

Такааа, дойде и моя ред, макар и вече пред свършен факт, ще ви питам какво мислете за конфигурацията, която поръчах днес. Та ето я и нея:
Intel i3
RAM 4gb
nVidia GeForce gtx650 2gb
500gb sata
...захранването забравих какво беше. Понеже бюджета ми беше до към 700лв, и за 650 се сглоби нещо което въобще не ме радваше...и изръчкаш нашите за още 100 кинта, и сглобихме това. След време ще сложа още една плочка 4 gb RAM. Със всичко това идва и windows 7(не знам коя версия точно, не се интересувах). И това за 800лв, какво ще кажете?  Smile Smile
Върнете се в началото Go down
Spirit
Администратор
Администратор
Spirit


Брой мнения : 1792

Какво мислите за този компютър ? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво мислите за този компютър ?   Какво мислите за този компютър ? - Page 3 EmptyВто 25 Фев 2014 - 0:16

Ами добре си е за бюджета. Smile А каква i3-ка ?
Върнете се в началото Go down
CeciiChaa
Редовен
Редовен
CeciiChaa


Брой мнения : 422

Какво мислите за този компютър ? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво мислите за този компютър ?   Какво мислите за този компютър ? - Page 3 EmptyВто 25 Фев 2014 - 0:27

Само нищо лично , но тази карта ... не че не е добра но няма едно важно "Ti" което я прави доста по-бърза . Аз бях се насочил към GTX650Ti , но взех радеонката която е по-добра за + , - 30 лв разлика Smile
Поздрави Smile
Върнете се в началото Go down
Spirit
Администратор
Администратор
Spirit


Брой мнения : 1792

Какво мислите за този компютър ? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво мислите за този компютър ?   Какво мислите за този компютър ? - Page 3 EmptyВто 25 Фев 2014 - 0:31

Ами според зависи. Nvidia имат CUDA ядра, които са в голям плюс ако ще рендваш/обработваш клипове и т.н. И аз бих избрал 260x, но щом вече е поръчал компютъра, няма как да се върне. Laugh
Върнете се в началото Go down
CeciiChaa
Редовен
Редовен
CeciiChaa


Брой мнения : 422

Какво мислите за този компютър ? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво мислите за този компютър ?   Какво мислите за този компютър ? - Page 3 EmptyВто 25 Фев 2014 - 10:26

Ами да , но не е казал за какво ще я използва Smile
Върнете се в началото Go down
alexmarev
Администратор
Администратор
alexmarev


Брой мнения : 370

Какво мислите за този компютър ? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво мислите за този компютър ?   Какво мислите за този компютър ? - Page 3 EmptyВто 25 Фев 2014 - 10:59

Ами да пропуснал съм да напиша за какво ще се използва машината, за което се извинявам. Да, за обработка на видео, и като цяло работа с програми. Мислели сме за TI, но бюджета както казах беше ограничен, и това беше максимума което можех да извадя. Аз не съм геймър, няма да играя Crysis 3 и мисля че тези параметри са достатъчни за мен.
Върнете се в началото Go down
CeciiChaa
Редовен
Редовен
CeciiChaa


Брой мнения : 422

Какво мислите за този компютър ? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво мислите за този компютър ?   Какво мислите за този компютър ? - Page 3 EmptyВто 25 Фев 2014 - 11:51

Всичко си е муцка значи ;)
Върнете се в началото Go down
Role[X].
Напреднал
Напреднал
Role[X].


Брой мнения : 285

Какво мислите за този компютър ? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво мислите за този компютър ?   Какво мислите за този компютър ? - Page 3 EmptyВто 25 Фев 2014 - 13:59

Тя видео картата хубаво е 2GB, но ако е DDR3 просто не ми се мисли.. Ако си взел GDDR5 е перфе. Smile
Върнете се в началото Go down
CeciiChaa
Редовен
Редовен
CeciiChaa


Брой мнения : 422

Какво мислите за този компютър ? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво мислите за този компютър ?   Какво мислите за този компютър ? - Page 3 EmptyВто 25 Фев 2014 - 19:49

GDDR5 е картата ;)
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Какво мислите за този компютър ? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво мислите за този компютър ?   Какво мислите за този компютър ? - Page 3 Empty

Върнете се в началото Go down
 
Какво мислите за този компютър ?
Върнете се в началото 
Страница 3 от 3Иди на страница : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Какво мислите за Genius TwinWheel 900FF ?
» Малко FPS при нов компютър
» Нов Компютър
» Нов Компютър
» Препоръчайте компютър

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
 :: Основен форум :: Свободна Зона-
Идете на: